OVOCE POZNÁNÍ

289 Kč
Momentálně nedostupné

Tuto knihu by měla mít každá žena ve své knihovničce a to bez ohledu na věk! A i tady platí, že rozhodně „ovoce poznání“ přinese i chlapcům/mužům nejen dívkám/ženám.

Autorka velmi svižně, vtipně a chytře probírá vše okolo ženského pohlavního orgánu – pohled na genitálie jako takové, orgasmus, menstruace. Vše v historických souvislostech až po fakta současnosti. Po přečtení vám vyvstane nespočet otázek ohledně rovnosti pohlaví, názvosloví a pochopitelnosti (či nepochopitelnosti) studu. A možná právě proto, si svého ženského pohlavního orgánu, budete mnohem víc vážit a už se za něj nebudete nikdy stydět.

Kategorie: E-shop

Žádná jiná část lidského těla nevzbuzuje po staletí tolik vášní jako to, čemu se říká „ženský pohlavní orgán“. Co to vlastně je? A proč máme právě k němu tak extrémně problematický, vyhraněný, láskyplný i nenávistný vztah? Švédská autorka dráždivých komiksů Liv Strömquistová přivádí na scénu ženy doby kamenné, staré Řeky, Sigmunda Freuda, Šípkovou Růženku, vynálezce kukuřičných lupínků, hinduistické bohyně, rappery, zdravovědné příručky i Kateřinu Janouchovou a vytváří impozantní portrét orgánu, který malíř Gustave Coubert nazval Původem světa.
Z této jediné učebnice biologie, kterou si skutečně musíte přečíst, se dozvíte nejen o tajemství ženského orgasmu a menstruačních mýtech, ale třeba také to, proč si Marie Bonapartová nechala operativně upravit klitoris nebo proč je na měděné destičce, kterou lidstvo vyslalo do vesmíru, ženské přirození cenzurováno.

 O autorce:

Liv Strömquistovou (1978 v Lundu) by před půltisíciletím nazvali kacířkou, před sto lety buditelkou a šiřitelkou osvěty, dnes historičkou myšlení, zabývající se kulturní dekonstrukcí. A samozřejmě autorskými komiksy. Poprask vzbudila už svým úspěšným debutovým albem Sto procent tuku (2005), po němž následoval Pud (2006), Einsteinova žena (2008), Pocit prince Charlese (2010) a Yes to Liv! (2011) či Uppg?ng och fall (2016). Největší pozornost však strhla Ovocem poznání (2014), které vychází ve více než deseti jazycích po celém světě. Její práce získaly četná ocenění a na základě několika z nich vznikly divadelní hry. Svými komiksy přispívá do švédských časopisů nebo do večerníku Aftonbladet.

 

Ukázka knihy: 

https://issuu.com/knihypaseka/docs/ukazka-ovoce-poznani

 

O knize:

  • Autorka: Liv Strömquistová
  • Ze švédského originálu (r. 2014) vydalo Nakladatelství Paseka v roce 2018
  • Počet stran: 144
  • Vazba knihy: brožovaná

 

 Skvěle ladí s naší informační menstruační Sadou menarche.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Související produkty