Rozhodly jsme se Pikle ukončit. Proto jsou už některé produkty vyprodané a nebudou se znovu naskladňovat. Pokud se vám naše značka, produkty, eshop... líbí, je k prodeji. Pro více informací se ozvěte na mail kujme@pikle.cz

VELIKONOČNÍ SADA - kalendář, ozdoby, kniha

911 Kč 1 139 Kč Sleva 20 %
Skladem

Naše Velikonoční sada vám zaručeně zpříjemní a obohatí velikonoční svátky.

Díky Velikonočnímu kalendáři s kouzelnými ilustracemi Andrey Tachezy pochopíte smysl Velikonoc, poznáte původní tradice, a některé z nich si možná osvojíte pro sebe nebo svou rodinu.

Recepty na tradiční dobroty, další inspiraci a to nejen na Velikonoce najdete v knize Tradinář.

A krásné jarní dekorace z bukového dřeva, inspirované folklórním ornamentem od ilustrátorky Kristýny Klaban Gregorové, už jen dokreslí jarní atmosféru u vás doma.

Jednotlivé položky sady si můžete koupit i samostatně. Když je ale zakoupíte všechny 3, dostane od nás DOPRAVU ZDARMA.

Kategorie: E-shop

VELIKONOČNÍ KALENDÁŘ - Náš kalendář podrobně prochází 9 posledních velikonočních dní – poslední postní neděli, Svatý týden a Velikonoční pondělí. Každý tento den má své tradice a původ svého jména. Snažily jsme se dát dohromady takové tradice a obyčeje, které lze v dnešní době převzít a pokračovat v nich bez ohledu na místo a víru. Pomocí dřevěného stojánku si všechny karty můžete postavit na stůl a mít je na očích. Každý den tak jasně uvidíte, proč se jmenuje, tak jak se jmenuje, jaké se k němu pojí tradice, a najdete v něm inspiraci na to, co můžete v tento den udělat.

 

Pevně věříme, že díky němu zažijete bohatší svátky! Více o kalendáři zde

 

Sada VELIKONOČNÍ KALENDÁŘ obsahuje:

  • Velikonoční kalendář – 10 ks oboustranných barevných karet z tvrdého papíru o velikosti cca 16 x 12 cm, s něžnými ilustracemi od Andrey Tachezy a tím nejdůležitějším, co potřebujete vědět o období od Květné neděle do Velikonočního pondělí. Nechybí ani inspirace na to, co můžete který den udělat.
  • Dřevěný stojánek na postavení (nejen) kalendáře. Až bude po Velikonocích, můžete si do něj dát třeba hezký obrázek nebo fotku. Poslouží i jako stojánek na mobil.
  • Velikonoční povídání – brožura plná zajímavostí o Velikonocích, které se do kalendáře nevešly. Dozvíte se, proč je dobré Velikonoce slavit, osvojit si rituály a tradice. Jaký je původ jména a kdy je vlastně každý rok slavíme. Velikonocům předchází také období půstu, o kterém jsme vám sepsaly pár podrobností, a věříme, že vás zaujmou i pobaví.
  • Jarní pohlednici ( ilustrace Tereza Jablonská) z nakladatelství neziskové organizace Cesta domů, která svými činnostmi usiluje o zlepšení podmínek péče o umírající v naší zemi. Snaží se přispět k tomu, abychom si v důležitém období našeho života věděli rady, zbytečně se nebáli a uměli si navzájem pomoci. Osvěta a informovanost veřejnosti je vedle péče v rodinách jedním ze dvou hlavních cílů Cesty domů. Z ceny pohlednice jde asi polovina na podporu této organizace.


oddělovač

 

JARNÍ OZDOBY -  Přiveďte jaro do svých domovů s jarními / velikonočními dekoracemi LORE. Kvalitní dekorace z bukového dřeva inspirované folklorním ornamentem od ilustrátorky Kristýny Klaban Gregorové. Jarní kolekce LORE vyjadřuje JARO ve všech svých krásách. Oslava znovuzrození, rozkvětu, nového života, nového startu. Kristýna spojila typické jarní motivy a tradiční ornamenty a přenesla je do nového pojetí. Vznikla tak kolekce nadčasových a vkusných dekorací, které jistě rozněžní i zatvrzelého minimalistu. Ozdoby jsou z dílny www.jaa-ty.cz a jejich ilustrátorka je zároveň i autorkou knížky Vodavoděnka 

Dekorace jsou vyrobeny z pevné bukové překližky a ručně broušeny. Ozdoby nejsou povrchově upraveny, zanechávají si tak přirozený vzhled. Buk zvítězil pro jeho tvrdost a krásnou jemnou strukturu dřeva.

Více o ozdobách zde 

 

Sada  obsahuje 5 ks jarních ozdob a to konkrétně tyto motivy:

Beránek, bledule, srdce, vlaštovka a zajíc.

 

oddělovač

 

KNIHA TRADINÁŘ - obsahuje dvanáct kapitol podle měsíců v roce. Každý měsíc má svou poetiku, své svátky a rituály. S touto knihou získáte mnoho inspirace i praktického pomocníka, který bude vždy po ruce a na nic tak nezapomenete.

Kniha Tradinář získala ocenění Český Bestseller za rok 2019 v kategorii Cena čtenářů.

Všichni rádi slaví. V listopadu pečeme husy, Vánoce slavíme nejraději, na Velikonoce si obarvíme vajíčka. Víme ale proč? Filipojakubská či svatojánská noc nám znějí tajemně a magicky. Kniha vysvětluje konkrétní svátky, objevuje souvislosti, popisuje symboly a významy a promítá je do současného života. Obsahuje návody na jednoduché tvoření a recepty na tradiční i zapomenutá jídla (např. svatomartinské rohlíčky či šípkový čaj). Vychází z tradic a vrací rodinnému, ale i společenskému životu prapůvodní podstatu, kdy se žilo ve spojení s přírodními cykly a ve větší pospolitosti. Mnoho svátků a obyčejů se slaví společně – v obci, vesnici, komunitě, mezi sousedy. Nalaďte se na rytmus přírody, uzemněte se, prostě buďte. Najděte své kořeny, přirozenou práci, radost z tvoření a to vše předejte svým dětem. Jsou to totiž hodnoty, které tu budou s námi (snad) vždycky. Buďte tady a teď a hledejte krásu a poetiku všedního dne – naučte se vidět to krásno, co nás obklopuje.

Kniha je vhodná pro maminky, tatínky, pro mateřská centra, školky, školy, babičky a dědečky.

 

O knize:

 Autorky: Monika Kindlová a Martina Boledovičová

Roku 2019 vydalo nakladatelství Smart Press

Počet stran: 288

Vazba knihy: pevná / vázaná

Více o knize zde 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Související produkty